Портрет Н. М. Карамзіна – Василь Тропінін

Портрет Н. М. Карамзіна   Василь Тропінін

Микола Михайлович Карамзін – поет, письменник, перекладач, історик, голова російського сентименталізму. Його вплив на російську літературу і мову було значно. Він перевів на російську мову Шекспіра і Мільтона і намагався наблизити литертурний мову до розмовної. Карамзін написав кілька романів, у тому числі “Бідна Ліза” .

Роман про бідній дівчині був дуже популярний. Микола Михайлович був близький з сім’єю Пушкіна, брав живу участь в долі поета. Пушкін в юності захоплено ставився до Карамзіну, але вже з початку 1820-х років метод і поетика сентименталізму стають йому все більш чужими, викликають безліч критичних зауважень і негативних суджень.

Однак Пушкін високо цінував заслуги Карамзіна в розвитку російської словесності, а його “Історію держави Російського” називав “створенням великого письменника і подвигом чесної людини”. Пам’яті Карамзіна Пушкін присвятив “Бориса Годунова”: “Дорогоцінної для росіян пам’яті Миколи Михайловича Карамзіна цю працю, генієм його натхненний, з благоговінням і вдячністю присвячує Олександр Пушкін”.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.50 out of 5)