Портрет Н. М. Сапожнікової – Микола Фешин

Портрет Н. М. Сапожнікової   Микола Фешин

Сапожнікова грала важливу роль в казанський період життя Фешина, будучи не тільки його ученицею, меценатом, але і іншому. У чудовій майстерні Надії Михайлівни збиралися викладачі та учні Казанської художньої школи. Тут Фешин написав велику кількість портретів, у тому числі і господині майстерні.

Художник не згладжує, але і не підкреслює кілька грубуваті риси Сапожнікової. Краса для Фешина нерозривна з індивідуальністю, він не підправляв створеного природою. Зовнішні та внутрішні якості настільки нерозривно з’єднані в ній, що глядач мимоволі захоплюється неповторною, яскравою особистістю зображеної.

Особливу чарівність портрета Сапожнікової надає незавершеність. Фешин часто не закінчував свої роботи. Буває важко зрозуміти, в яких творах це випадковість, а в яких свідомий хід майстра. Прийом non finito дозволяв оголити творчий процес, зробити його більш важливим, ніж остаточний результат. Він давав можливість побачити, як народжується, подібно живому організму, композиція, в якій однаково важливі всі елементи.

Стрімкі вугільні штрихи, темпераментні руху кисті привносять у закінчений образ внутрішній динамізм. Цікаво, що уявна недбалість і размашистость живописної поверхні на ділі підпорядкована чітко вивіреної внутрішньої конструкції.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)