Портрет Н. Н. Муравйова – Іван Аргунов

Портрет Н. Н. Муравйова   Іван Аргунов

Муравйов, Микола Миколайович – державний діяч, генерал-ад’ютант, генерал від інфантерії. З відзнакою брав участь у війнах 1812 – 1814 років, потім служив на Кавказі і брав участь у військових діях проти персиян і турків ; особливо відзначився при облозі і штурмі Карса. У 1831 році, під час польської кампанії, був у числі головних сподвижників Дибича і Паскевича.

У 1833 році призначений начальником російського загону, посланого на Босфор допомогу султанові проти єгипетського паші Мегмета-Алі. У 1835 році М. отримав у командування 5-й піхотний корпус. З 1837 по 1848 рік перебував у відставці, потім командував корпусом гренадерським.

Наприкінці 1854 року М. був призначений намісником Кавказу і головнокомандувачем російських військ. У 1855 році він взяв Карс. Незабаром потім він був звільнений від посади намісника і зберіг лише звання члена державної ради. М. був одним з найосвіченіших і даровитих генералів нашої армії.

Суворий до себе, він був такий самий суворий і до підлеглих; на нагороди був скупий, вважаючи, що виконання службовцями свого боргу не є що-небудь особливе. Прямолінійність і різкість характеру створили безліч ворогів М..

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)