Портрет Н. Ст. Кочубей – Орест Кіпренський

Портрет Н. Ст. Кочубей   Орест Кіпренський

Здавна було прийнято малювати красунь, портрети яких підкорювали ще довгі роки серця і уми мільйонів. Не обійшли стороною складності позування і зовсім юну Наталочку. Їй усього лише дванадцять років. Але все в ній вже говорить і про принади її весняної пори, і про загадку притаманної будь-який, навіть маленькій жінці, і про характер твердому і знающем собі ціну.

Кіпренський О. А. дав урок прекрасного на цей раз всім красуням, зобразивши музу свого покоління, відкривши її талант окриляти на великі твори, які стали відомими багатьом шанувальникам мистецтва. Хто ця дівчинка? Як впливає її краса? А що, якби вона була моєю сучасниці?

Мені здалося, що Кочубей Наташа, судячи з портрета, була досить серйозною молодою дівчиною. Її голівка граціозно повернена від живописця, здається, що вона дозволяє себе малювати, от наскільки царствений вигляд у неї зараз. Очі теж дивляться в бік, щічки разрумянились від гніву. Або інші почуття переповнюють її? Або ж її сильно засмутили перед самою цією сценою, а може бути вона зовсім не хоче позувати, тому і така непривітна? Що сталося з нею, невідомо. Але навіть у такому стані вона виглядає неймовірно симпатичною.

Відомо, що всього лише через кілька років вона і іншим подарує натхнення творити. Дійсно, справжня краса не потребує додаткового прикрашанні. На ній немає нічого дорогого, і ніщо вишукане не оточує її. Лише просте, свіже білизною сукню, блакитний хустка, зав’язана на грудях, скромно укладене волосся, і навіть поза не привертає увагу. Але саме така, природна, вона більше всього і хороша.

Легко уявити цю дівчину в наш час. Її краса не належить одному століттю. Вона завжди актуальна у всі часи. Така як вона легко може всього лише через пару років блищати на обкладинках модних журналів. І кожен зупинить погляд, і зрозуміє, що поза всяких сумнівів миле і юне створення справжня зірка, вона сяє щирістю і чистотою поезії.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.00 out of 5)