Портрет Н. В. Тишинина – Іван Вишняков

Портрет Н. В. Тишинина   Іван Вишняков

Перлинами художньої колекції Рибінського музею по праву вважаються портрети Н. В. Тишинина і його дружини К. І. Тишининой. Зараз фахівці вважають ці портрети чи не найкращими у творчій спадщині художника. Крім того, вони незамінні для мистецтвознавчої науки, т. к. є єдиними підписними твори майстра. Н. В. Тишинин, ярославський дворянин, служив у гвардії.

Залишивши військову службу, почав будівництво садиби в 12 верстах від Рибної Слободи. Тишинин був освіченою для свого часу людиною. Микола Іванович і Ксенія Іванівна Тишинини вступили в шлюб в 1752 році. Головною подією 1755 року для Тишинина було отримання довгоочікуваного першого офіцерського звання.

Ймовірно, чин обер-офіцера Микола Іванович вирішив відзначити замовленням парадних портретів Виконавцем повинні були стати неодмінно відомий столичний майстер, благо служба при дворі давала можливість заводити знайомства з провідними живописцями свого часу. Вишняков пише парадні портрети, на яких, згідно з жанром, подружжя представлені в ошатних костюмах або, як свідчить напис на звороті полотна “в точному венчальном уборі”.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)