Портрет Олександри Петрівни Струйской – Федір Рокотов

Портрет Олександри Петрівни Струйской   Федір Рокотов

Портрет Олександри Струйской, безсумнівно, самий блискучий образ ідеально прекрасної жінки у всій російській портретистике. Зображена чарівна юна жінка, повна чарівної грації.

Витончений овал обличчя, тонкі брови летять, легкий рум’янець і задумливий, відсутній погляд. В її очах – гордість і душевна чистота. Портрет написаний переливами кольору і світла. Тіні невловимо переходять у світ, попелясто-сірі тони перетікають в блакитні, а рожеві – у блідо-золоті.

Світлові і колірні переливи градації не відчутні і створюють легку серпанок, бути може, якоїсь загадки. Олександра Петрівна – друга дружина Н. Е. Струйского, парний портрет якого Ф. С. Рокотов писав в той же час. Їй 18 років, вона перший рік замужем. Ф. С. Рокотов, як друг сім’ї, очевидно, не ставився до портретованої тільки як до заможної замовниці. Збереглася легенда про любов художника до своєї моделі. Легенда, звичайно, навіяна особливо вдалим виконанням портрета.

Навряд чи так було насправді. Але поєднати ці два імені любовним зв’язком дуже заманливо: адже нам невідомо ні однієї жінки – обраниці художника. Чи був він одружений, безумовно ми теж сказати не можемо. Хоча, звичайно, Олександра Петрівна в юності не могла залишити байдужим нікого чоловіче серце… Олександра Струйская була покликана стати вічною музою свого чоловіка-поета. Натхнений чоловік присвятив їй безліч віршів.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 2.50 out of 5)


Портрет Олександри Петрівни Струйской – Федір Рокотов.