Портрет Олена Фурман – Пітер Рубенс

Портрет Олена Фурман   Пітер Рубенс

У 1630 році живописець Пауль Рубенс одружився вдруге, після смерті своєї першої дружини. Його супутницею стала молода Олена Фурман, на період вінчання дівчині ледь виповнилося 16 років, а Паулю було 53 роки. Різниця у віці не стала перешкодою для створення добротної сім’ї і народження п’ятьох дітей.

Олена Фурман стала музою Рубенса і об’єктом відтворення у багатьох полотнах, не тільки портретів, а в тому числі жанрових картин на історичні та біблійні сюжети. Представлена картина – один з перших портретів Олени Фурман. Тут дружина художника – зовсім юне і крихке створення. Рубенс оточив її образ легким сяйвом, отриманою сумішшю охри і білил.

Далі “світ” поглиблюється в абсолютно вугільний чорний колір, що створює контраст між фоном і зображенням Олени. Таким чином, дівчина здається абсолютно справжньою і фактурної відносно площини. Завдяки ніжної ванілі, обраної для написання тіла та обличчя дружини, шкіра її немов прозорий фарфор. Очі дівчини нагадують круглі очі козулі оливкового кольору.

Головний убір має складну багатоярусність – розшитий бісером, зверху прикрашений оксамитовим шматком, інкрустований камінням і декорований білими пір’ям. Волосся Олени спадають на оксамитові плечі дрібними кучерями русявого волосся. Одяг багато декорована, а прикраси вишукані та унікальні. Кожна дрібниця прописана художником з ювелірною майстерністю.

Лист Рубенса виглядає дещо сухим і однотонним. Він зберіг бароковий стиль письма з досить темною палітрою. Образ Олени здається невагомим пір’їнкою на тлі безповітряного площині і чорного глянцю. Дивлячись на портрет, абсолютно не хочеться думати, що рубенсовские жінки стали еталоном відгодованих і пишних грацій. Хіба Олена така? Аж ніяк.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)