Портрет Оскара Уайльда – Анрі де Тулуз-Лотрек

Портрет Оскара Уайльда   Анрі де Тулуз Лотрек

Не всі знаменитості погоджувалися позувати Лотрека, знаючи його безкомпромісність при написанні портретів, коли моделі зображувалися не завжди у вигідному для себе ракурсі, а часом, їдко і карикатурно. “Портрет Оскара Уайльда” – картина, написана проти волі самого письменника.

Під час однієї з поїздок до Лондона, де художник відчував себе як вдома, він зустрівся з Уайльдом, і йому вкрай не сподобався вигляд естета з химерними манерами, ні його гордовите поведінку. Коли ж письменник відкинув пропозицію Лотрека змалювати його портрет, художник не вважає це проблемою, і з усією міццю своєю гострою кисті створив на картоні психологічний образ автора у всій “красі”, тонко передавши його пригнічений стан. В той час для Уайльда дійсно не було приводу для радісного настрою: його звинуватили в гомосексуалізмі, і розгляд йшло повним ходом.

Феноменальна пам’ять художника зберегла всі нюанси зовнішності письменника, і з допомогою карикатурно-умовної манери, Лотрек залишив нащадкам своє “враження” від спілкування з лондонської знаменитістю: столичний денді і красень, зводив раніше з розуму прекрасна стать, зберіг лише зовні величний вигляд, перетворившись у роздутого старого чоловіка з карикатурними рисами особами.

Гучна слава також відійшла в минуле, і у віці сорока одного року, успішний письменник потрапив у в’язницю.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.50 out of 5)


Портрет Оскара Уайльда – Анрі де Тулуз-Лотрек.