Портрет П’єра Серизиа – Жак Луї Давид

Портрет Пєра Серизиа   Жак Луї Давид

Художник писав портрет свого зятя Шарля. Він навіть не замислювався, що портрет виходить незвичайний, як багато в ньому продиктовано не моделлю, а часом.

На полотні виникало людина нових часів: не вишуканий вельможа, не розсудлива буржуа, не суворий аскет з Конвенту. Шарль Серизиа сидів у позі елегантною і трохи аффектированной, закинувши на коліно ногу в тонкому чоботі. Пружний легкий хлист тремтів у його пальцях. Темно-шоколадний, розкритий на грудях фрак, дозволяв бачити білий жилет і пишний краватку, панталони світлої шкіри обтягували стрункі стегна. Висока кругла капелюх з кокардою надіта злегка наперед, завите волосся напудрени.

Він міг би здатися безтурботним чепуруном, але щось у його девически красивому обличчі викликало насторожене увагу. Холодний скепсис, байдужість за зовнішньою веселістю, зарозумілість людини, не впевненого в завтрашньому дні. Не всі вміли скористатися плодами революції, не всі змогли вписатися в післяреволюційну життя.

Сам вигляд портрета був незвичайний: костюм, манера триматися, сухе витонченість силуету на тлі неба в поєднанні з недбалістю, майже розгальмованістю пози. Портрет полонив подружжя Серизиа безтурботним легкістю фарб, досконалим схожістю.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.50 out of 5)


Портрет П’єра Серизиа – Жак Луї Давид.