Портрет П’єтро Аретіно – Тіціан Вечелліо

Портрет Пєтро Аретіно   Тіціан Вечелліо

Картина художника Тіциано Вечелліо “Портрет П’єтро Аретіно”. Розмір картини 98 x 78 см, полотно, олія.

У ряді робіт, зазначених простотою композиції, художник зосереджує свою увагу на яскравому і цілісному розкритті характеру у всій його життєвої, іноді грубої енергії, як, наприклад, у портреті Аретіно, чудово передавальному стрімку енергію, здоров’я і цинічний розум, жадібність до насолоди і грошам цього примітного і настільки характерного для Венеції тієї епохи людини.

П’єтро Аретіно, творець ряду комедій, дотепних, хоча і не завжди бездоганно пристойних новел і поем, був головним чином відомий своїми “судженнями”, полушуточними передбаченнями, діалогами, листами, широко опублікованими і представляють собою, по суті, твори публіцистичного характеру, де вигадливо поєднувалися яскрава і пристрасна захист вільної думки і гуманізму, висміювання лицемірства та реакції з відвертим шантажем “сильних світу цього” всієї Європи.

Журналістська та видавнича діяльність, а також погано приховане здирництво дозволяли Аретіно вести істинно княжий спосіб життя. Жадібний до чуттєвим радощам, Аретіно був разом з тим тонким і розумним поціновувачем мистецтва, щирим другом художників.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.50 out of 5)


Портрет П’єтро Аретіно – Тіціан Вечелліо.