Портрет папи Пія VII – Жак Луї Давид

Портрет папи Пія VII   Жак Луї Давид

Картина французького художника Жака Луї Давида “Портрет Пія VII”. Розмір портрета 86 x 71 см, полотно, олія. Пій VII – граф Кьярамонти, родом з Чезени, родич і спадкоємець Пія VI. Пій VII у віці шістнадцяти років вступив у бенедиктинський орден, був учителем і настоятелем монастиря святого Каликста. Пій VI призначив його єпископом і кардиналом. Обраний у папи кардиналами, присутніми у Венеції, Пій VII повернувся в Рим, зайнятий військами неаполітанськими.

Керований своїм державним секретарем Консальви, Пій VII уклав з Наполеоном конкордат, яким восстановлялась католицька церква у Франції, але мусив визнати секуляризацію церковних маєтностей, призначення урядом єпископів і так звану декларацію 1682 року. Аналогічні конкордати уклав Пій VII з італійськими республіками і визнав секуляризацію духовних володінь в Німеччині. Користуючись тимчасовим спокоєм, він відновив орден єзуїтів в Сицилії.

Сподіваючись домогтися нових поступок від Наполеона, Пій VII погодився приїхати в Париж і коронувати там Наполеона імператором. Монахів Наполеон допустив, але інших поступок татові не було зроблено. Є звістка, що Наполеон запропонував папі назавжди залишитися у Франції, але Пій VII відхилив пропозицію і повернувся в Рим.

Коли Наполеон призначив неаполітанським королем свого брата Йосипа і зажадав від папи приєднання до континентальної системі, Пій VII протестував проти обох заходів; Рим був зайнятий французькими військами, і незабаром після того Церковна Область була приєднана до Франції. Пій VII, отлучивший Наполеона від церкви, був заарештований і відвезений спочатку у Гренобль, потім в Савону, нарешті – у Фонтенбло.

Спочатку тато тримався твердо і не визнавав єпископів, призначених Наполеоном; але арешт ставав суворішим, і відрізаний від світу Пій VII погодився затвердити єпископів, визнати всі розпорядження Наполеона і залишитися жити у Франції; в цьому сенсі був укладений новий конкордат. Коли імперія стала наближатися до падіння, Пій VII відрікся від усіх своїх поступок і під заступництвом союзників повернувся в Рим, отримавши назад колишні володіння, крім Авіньйона.

Переможці стали дивитися на Пія VII як на одну з найважливіших опор легитимизма, і Пій VII майстерно скористався новим напрямком. У 1814 році папа Пій VII відновив орден єзуїтів ; Консальви уклав вигідні для церкви конкордати з Францією, Баварією і Неаполем і угоду з Пруссією. Найбільшою невдачею Пія VII в цей час був його безплідний протест проти віденського конгресу, не відновило духовних володінь в Німеччині. Пій VII заснував художній музей Кьярамонти.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)