Портрет Параски Мамонтової – Валентин Сєров

Портрет Параски Мамонтової   Валентин Сєров

Сімейство Мамонтових відіграло у долі Сєрова дуже значну роль. Художник протягом усього життя зберігав з ним тісні дружні відносини і неодноразово зображував його представників на своїх картинах.

На цьому полотні зображена дочка російського видавця Анатолія Мамонтова і кузина Віри Мамонтової, тієї самої Дівчинки з персиками. Умови, при яких писалися обидва портрета, схожі: шістнадцятирічна Параска позувала за столом в заміському будинку батьків. Але, мабуть, ці обставини – єдине, що об’єднує картини.

На відміну від своєї двоюрідної сестри, Парасковія дивиться спідлоба. Дівчинка виглядає дуже серйозною і трохи переляканою. У портреті немає легкості і відчуття юності не тільки з-за надмірно напруженого обличчя моделі, але і з-за колірного рішення, обраного художником.

На Парасці надіто просте плаття гранатового кольору з білою облямівкою коміра, колір її шкіри, незважаючи на легкий рум’янець, виглядає сірувато-землистим. Вторячи зовнішності моделі, Сєров вибирає фон: права частина полотна гранатово-бура, у лівій рясніє сірий колір; коричнева спинка дерев’яного стільця, на якому сидить дівчинка, перегукується з каштановим кольором її кучерявого волосся.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 2.50 out of 5)


Портрет Параски Мамонтової – Валентин Сєров.