Портрет Павла Михайловича Третьякова – Іван Крамськой

Портрет Павла Михайловича Третьякова   Іван Крамськой

Талановитий живописець В. Крамськой і меценат П. Третьяков познайомилися в 1869 році і на багато років стали близькими друзями. Художник поважав і, як ніхто інший, розумів Третьякова, вони часто зустрічалися особисто, перебували в листуванні, ділилися думками про розвиток політичної та культурного життя країни. Третьяковим було куплено досить багато робіт Крамського, в тому числі 12 портретів, спеціально створених для національної галереї.

Портрет самого колекціонера був написаний в Крамским 1876 році, під час хвороби Третьякова. Довгі дружні стосунки, розуміння і повага до того, кого зображуєш допомогли художнику створити один з найбільш проникливих і ліричних образів.

Як і більшість портретних робіт Крамського, зображення Павла Михайловича – погрудне. У цьому випадку у художника з’являється можливість приділити більше уваги опрацювання особи портретованого. З великим майстерністю Крамськой переносить на полотно правильні аристократичні риси обличчя мецената, врівноваженість характеру і спокійний погляд його розумних темних очей, виділяючи лоб як “вмістилище” думки. Дивиться з картини осіб втілює благородство, гідність і особливу духовну силу.

Крамському вдалося передати найбільш яскраві якості особистості, завдяки чому портрет вийшов глибоким і цільним, підкреслює неоціненний внесок Павла Михайловича на підтримку і збереження російського мистецтва.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.00 out of 5)


Портрет Павла Михайловича Третьякова – Іван Крамськой.