Портрет Петра I – Іван Нікітін

Портрет Петра I   Іван Нікітін

Художник створює образ величезної глибини, щирості і величі. Петро I зображений на портреті у темному одязі, з білим шарфом на шиї і стрічкою ордена Андрія Первозванного на грудях.

На його обличчі, виделяющемся на темному тлі, застигло майже трагічний вираз. Цілком ймовірно, що портрет був написаний з натури. Дослідники пов’язували його появу з записом в похідному журналі Петра I від 3 вересня 1721: “На Котлине острову перед литоргиею писав його величності персону живописець Іван Нікітін” і на цій підставі приписували авторство І. Н. Нікітіну.

Однак останнім часом у цьому висловлені сумніви, на підставі того, що портрет написаний в техніці не петровського часу, а більш пізнього періоду XVIII століття. Петро I – молодший син царя Олексія Михайловича і його другої дружини Наталії Кирилівни Наришкіної. У 1682 році, після смерті старшого брата Федора, успадкував разом з братом Іваном царський престол. З 1689 року правил единодержавно.

З 1721 року – перший російський імператор. Першим шлюбом був одружений на Євдокії Федорівні Лопухіної, від якої мав сина Олексія. Другим шлюбом – на Марті Скавронской, згодом – імператриці Катерині I. шлюб із нею мав дочок Анну та Єлизавету. Інші діти Петра від обох шлюбів померли в дитинстві.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)