Портрет Петра I – Олексій Антропов

Портрет Петра I   Олексій Антропов

Незважаючи на згасання свого таланту наприкінці 1760-х років, художник все подальше десятиліття продовжує багато працювати. Антроповские сімдесяті роки відкриваються великим парадним портретом Петра I, створеним для “проставляння” у синодальну членську палату.

Художник використовує традиційні, загальновживані атрибути парадного царського портрета. Слідуючи апробованою схемою, Антропов зображує стіл з царськими регаліями, тронне крісло, обов’язкову колону і настільки ж обов’язкову драпіровку.

Для написання голови Петра I був використаний портрет роботи Ж. М. Натье. У творі простежується строгість композиційного побудови і прагнення світло-тіньовими засобами передати об’ємність простору. Через свої деталі портрет “розповідає” про великі звершення імператора. Оскільки полотно писалася для Священного Синоду, правою рукою Петро I вказує на “Духовний регламент”, за яким Церква стала підкорятися державі, а замість патріаршества учреждался Синод.

У вікні невипадково з’являється вид на Петропавловську фортецю: це служить вказівкою на підставу Петром I нової столиці і перетворення Росії в імперію. У цій роботі А. П. Антропова видно риси нового стильового напряму, що розвинувся в російському мистецтві 1770-х років, – класицизму.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)