Портрет письменника А. Н. Струговщикова – Карл Брюллов

Портрет письменника А. Н. Струговщикова   Карл Брюллов

Зазнавши фіаско в сімейному житті, Брюллов з головою поринув у художню роботу. “Моя дружина – художества”, – написав він в одному з листів. До цього часу відноситься і портрет Струговщикова – шедевр російської портретного живопису.

Як зазвичай, Брюллов писав тут не зовнішність людини, а його внутрішній світ, його, за великим рахунком, душу. Цікавий нюанс: А. Н. Струговщиков в пору створення цієї картини був зайнятий переведенням гетевського “Фауста”. Уважний глядач почує “фаустовское” ехо в представленій роботі.

Струговщиков Олександр Миколайович – поет і перекладач; освіту здобув у Санкт-Петербурзькому університетському благородному пансіоні; служив у військовому міністерстві. Брав участь у “Бібліотеці для Читання”, “Московському Спостерігачі”, “Сучаснику” , “Вітчизняних Записках” і “Всесвітньому Працю”. Окремо надрукував: “Римські елегії” ; “Вірші” ; “Переклади. Статті у прозі” ; “Вертер. Досвід монографії з перекладом роману Гете” та ін. В 1869 р. Струговщиков редагував критико-бібліографічний журнал “Бібліограф” .

В “Російській Старовині” 1874 р. уміщено “Спогади Струговщикова про М. І. Глинці”. Струговщиков належить до числа кращих наших перекладачів: Бєлінський “упивався” його переклади з Гете і Шіллера. Перекладав Струговщиков вільно, але дуже літературно, і якщо і відступав від букви першотвору, то завжди передавав його дух.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.50 out of 5)


Портрет письменника А. Н. Струговщикова – Карл Брюллов.