Портрет поета Василя Івановича Майкова – Федір Рокотов

Портрет поета Василя Івановича Майкова   Федір Рокотов

Це твір Ф. С. Рокотова іноді називають першим психологічним портретом в російській живопису. Гострота і повнота характеристики, проникнення в духовну суть зображуваного людини, вміння не обмежитися передачею зовнішньої схожості помітно виділяють цей шедевр раннього Рокотова серед портретів того часу. В. І. Майков належав до освіченої московської дворянської інтелігенції, е якою зблизився молодий художник.

Помічник московського губернатора, пан – епікуреєць, Майков був і талановитим літератором – його поеми отримали згодом високу оцінку Пушкіна. Скупими засобами Рокотов дає переконливу характеристику цього яскравого і багатогранного людини. Темпераментно і в той же час, м’яко виліплене обличчя дихає впевненістю і самовдоволенням.

Іронічна усмішка торкає рум’яні губи сибарита і гурмана, проникливий погляд світиться розумом. Хоча мальовнича віртуозність тут не є самоціллю, не можна не захоплюватися майстерністю, з яким Рокотов зумів згармонізувати додаткові кольору зеленого каптана і шитих золотом червоних відворотів, використавши об’єднує золотистий тон просвічує подмалевка.

У наступні роки характер творчості Рокотова змінився, і портрет Майкова залишається його кращим створенням 1760-х років. Придбано Радою Третьяковської галереї в А. А. Майковой в Петербурзі в 1907 році.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.50 out of 5)


Портрет поета Василя Івановича Майкова – Федір Рокотов.