Портрет Поля Елюара – Сальвадор Далі

Портрет Поля Елюара   Сальвадор Далі

С. Дали про портреті П. Елюара Принижений, ображений, Поль Елюар, став героєм негарної історії. В ній замішаний автор портрета Сальвадор Дали і знаменита Гала – колишня дружина Поля, згодом коханка і дружина художника-іспанця. Крім ролі в сумнозвісному трикутнику любовних відносин, поетові Елюару дісталося амплуа героя власного портрета вже після розриву з Гала.

Сальвадор, як не здасться благородним його порив написати свого колишнього суперника, принизив Поля, зробимо “підміну” ніжною Гала плоским відображенням нещастя вже не чоловіка і не одного. Та й сама оповідь повно натяків на плотські втіхи та інтим. Численні атрибути з імітацією фалоса, риба, що тлумачиться сониками, як майбутня вагітність і дітонародження, кисті рук, овивающие образ поета – для чого все це? Складне компонування роботи в дусі автора – сюрреаліста. На відміну від письменників, художник лише штрихом може викласти власні переживання і думки.

Про що хотів сказати автор у портреті колишнього друга – не відомо. Тут багато уособлення і таємних зустрічей для любовних утіх, і поневірянь Галатеї – Гала висить на плечі спадаючим силуетом, і відходу від обманутого чоловіка – романтика відбулися коханців, он вони, як комахи крадуться в правий кут… Знаючи біографію відносин поета і Олени, їх довгих зустрічей і розлук, очікування повернення юної Олени в Європу і довгоочікуваного шлюбу, важко повірити, що іспанець Дали здатний був розірвати таку любов.

Хоча, враховуючи “гулящую” натуру обраниці художника, Сальвадор якимось чином врятував Поля Елюара від вічних страждань зрад дружини. Бути може, навпаки, автор портрета звільнив колишнього друга від брехні та подарував чудовий відбиток дійсності у маслі? Оригінальна інтерпретація образу чоловіка відображає молодість, печаль і самотність.

Парадоксальні поєднання вигадки і єства намалювали нам глибокий смисл в житті поета. І насіння на дальньому плані, як насіння розбрату, і порожнеча пейзажу, і хтось, йде назустріч Элюарау – все це було і буде в біографії скривдженого героя. І низьке блакитне безхмарне небо ще з’явиться над скривдженим творцем.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)


Портрет Поля Елюара – Сальвадор Далі.