Портрет придворного блазня Ель Прімо – Дієго Веласкес

Портрет придворного блазня Ель Прімо   Дієго Веласкес

Дієго Веласкес – один з найвидатніших представників іспанського золотого століття. Придворний живописець Філіпа IV, серед інших жанрів писав гострохарактерні портрети. У них вдавалося передати психологізм своїх моделей і уникати при цьому лестощів навіть самим могутнім фігур. Протягом 1630-1640-х Веласкес створив серію портретів карликів і блазнів.

Крізь комічну личину живописець побачив складний духовний світ цих людей, обділених природою. Зобразивши без тіні глузування, з простотою і тактом, розкрив їх характери, душевний стан, світ переживань, що доходить до скорботного трагізму. Високий чистий лоб, розумні очі заворожують і змушують вдивлятися в неабияке особа блазня.

Лише потім увага переключається на його тщедушную фігурку. Дон Дієго де Аседо займав особливе положення в свиті Філіпа IV і за традицією виконував ще кілька посад – був кур’єром та зберігачем королівської печатки. Його відповідальність за друк з королівської підписом пояснює присутність фоліанта, який він тримає, і письмові приладдя на підлозі.

Прізвисько “Ель Прімо” означає “кузен”. Можливо, карлик – родич Веласкеса, а може бути, це ім’я з’явилося завдяки привілеї блазня не знімати капелюха в присутності короля, що дозволялося тільки представникам вищої аристократії, їх король називав “кузенами”. Особливу цінність надає портрета його незавершеність: незакінчений фон дозволяє прекрасно розглянути напрямки пензля майстра.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Портрет придворного блазня Ель Прімо – Дієго Веласкес.