Портрет Р. Л. Гіршман – Валентин Сєров

Портрет Р. Л. Гіршман   Валентин Сєров

“Портрет Генрієтти Гіршман” – черговий, і як завжди, суворо індивідуальна картина, яку автор дозовано “приправляє” іронічній нотою, знайшовши в сюжеті місце і для себе. Робота над портретом тривала протягом року, і художник довго підбирав загальне композиційне рішення, з тим щоб повніше розкрити характер моделі.

Сєров зобразив героїню в незавершеному русі, коли вона повертається до глядача, знімаючи, або притримуючи боа. Незважаючи на цю деталь, імпресіоністська складова тут явно відсутній.

Світська красуня, що знаходиться у затишній домашній обстановці, яку повинен був зробити більш теплою інтим будуара, випромінює лише холодне сяйво, як і її прикраси на руці, зігнутою з аристократичним шармом.

Це рух рук, як і всі жести моделей на портретах Сєрова, символічно, і в цьому випадку, художник не тільки показав, що Генрієтта стверджує цінність власного “я”, але і зробив “полуехидний” натяк на маневр жінки, пропонує оцінити її лилейную руку, прикрашену перснями. При всьому “холоді”, яким віддає композиція, світська красуня Гіршман вважалася у суспільстві особистістю доброзичливою, скромною, і Сєров симпатизував їй.

“Похмурість” автора, відбитого в дзеркалі, і як завжди незадоволений роботою над черговим парадним портретом, анітрохи не відноситься до моделі особистості, а є поодиноким випадком, коли Сєров показав свій звичайний стан, супроводжував його під час виконання подібних замовлень.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 2.50 out of 5)


Портрет Р. Л. Гіршман – Валентин Сєров.