Портрет Р. Н і В. А. Оленіних – Карл Брюллов

Портрет Р. Н і В. А. Оленіних   Карл Брюллов

Оленін Григорій Никанорович, відставний капітан c 1827р, з 1830 чиновник на спеціальних місіях у Міністерстві фінансів; помічник Держсекретаря в раді Товариства заохочення художників, дружина – Варвара Олексіївна

Акварельний портрет подружжя Оленіних, виконаний з справжнім натхненням і поетичним почуттям, повинен бути віднесений до числа видатних творів російського мистецтва. Прозорість і чистота акварельних тонів, музикальність і ритмічність плавних ліній портрета дивно тонко гармонують з настроєм ясного, безхмарного літнього дня. Портрет написаний в 1827 році, під час подорожі Оленіних з Італії.

Є щось сумне, покірно-ласкаве в крихкому вигляді Варвари Олексіївни, втомлено присів на стародавні руїни. Проникливо зрозумів художник смуток молодої матері, незадовго перед тим втратила в Неаполі свого первістка. На відміну від дружини, Р. Н. Оленін здається спокійно-врівноваженою вдачею, не здатна віддатися глибоким почуттям. Безпристрасністю і байдужістю проникнуть його подорожній щоденник, який він вів у цей час в Італії. Грошові витрати фіксуються в ньому настільки ж протокольно, як і опису пам’яток мистецтва. )

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.50 out of 5)