Портрет Ренато Гуттузо – Павло Корін

Портрет Ренато Гуттузо   Павло Корін

Батьківщина Коріна – село Палех Володимирській області – стародавній центр російських художніх промислів. прадід, дід і батько Коріна були іконописцями. Навчався іконопису в юності у місцевих майстрів Павло Корін. Шістнадцятирічним юнаком він приїхав до Москви для роботи в іконописній палаті Донського монастиря.

На подальшу долю Коріна величезний вплив зробило знайомство з М. В. Нестеровим, який щедро ділився з молодим художників знаннями, досвідом і на багато років став його близьким другом. За порадою Нестерова Корін вступив в московське Училище живопису, ліплення і зодчества, де його наставником були С. В. Малютін і К. А. Коровін. Жовтневу революцію Корін захоплено вітав. Він вважав, що перемога повсталого народу означає перемогу героїчного начала в мистецтві.

Суворою і прекрасної революційної епохи мали, на його переконання, відповідати твори величезної емоційної сили і мощі революційного змісту, мужні, патетичні і пристрасні. Головним для своєї творчості він вважав створення образу сучасника. “Завдання художника і труднощі художника полягає в тому, щоб показати не випадковий і приватне, а суть, зміст, провідні тенденції життя, часу”,- писав Корін в одній зі своїх статей. Майстри вабили сильні, цільні характери, нелегкі долі мужніх людей, борців та ідею, митців, мислителів. Саме таким, мужнім і безкомпромісним, духовно багатим і щедро віддає людям свій талант, бачив він сучасної людини.

Герої коринских портретів – артисти, письменники, художники, музиканти. Портрет Ренато Гуттузо – одна з пізніх робіт Коріна. В Гуттузо він побачив, насамперед, талановитого художника, вдумливого, серйозного людини. Людей такого складу Корін називав “аристократами духу”. Головна увага в портреті звернено на обличчя і руки моделі. Виразності образу сприяє чіткий лінійний малюнок, ретельний відбір необхідних деталей інтер’єру, щільний енергійний мазок. У невластивому Корину світлому колорит портрета, у великій кількості у ньому сонця, ретельності передачі кожного предмета позначилося бажання майстра підкреслити свою любов до природи Італії, повага до талановитого живописця.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)