Портрет родини Боумонт – Джордж Ромні

Портрет родини Боумонт   Джордж Ромні

Ім’я Джорджа Ромні пов’язане з мистецтвом англійської портрета. Він готував себе до історичного жанру, але доля приготувала йому стати портретистом, і лише в деяких його групових портретах помітно колишнє прагнення майстра до великого академічного жанру.

Ім’я Ромні нерозривно і з образом леді Гамільтон – художник створив близько 20 її портретів. Ромні був сучасником Дж. Рейнолдса і Т. Гейнсборо, але не мав рівним їм уявою, поступався їм і в тонкощі почуття і мальовничій винахідливості.

Натомість Ромні першим сприйняв ідеї неокласицизму, чистоту класичної композиції, рисунка й естетики. Ще в пору подорожі по Італії художник поринув в атмосферу новонароджуваного неокласицизму, перейнявся його духом, що багато в чому визначило характер його творчості.

Витончені ракурси, кілька манірні і в той же час граціозні пози, деяка невимушеність і в той же час пихатість, гарний холоднуватий колорит – усе це притаманне картині “Портрет родини Боумонт” і свідчить про розуміння художником неокласичних принципів і про прагнення до оповідний™, властивої історичних творів. Інші відомі твори: “Гарріет Грір”. 1781. Ермітаж, Санкт-Петербург; “Річард Кемберленд”. Ок. 1776. Національна галерея, Лондон; “Портрет Емми, леді Гамільтон”. Ок. 1785. Національна портретна галерея, Лондон.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)