Портрет родини Ломелліно – Ентоні Ван Дейк

Портрет родини Ломелліно   Ентоні Ван Дейк

Це один з кращих портретів, написаних ван Дейком в Італії. Не відомо точно, хто саме позував художникові, однак можна припустити, що це друга дружина і четверо дітей Джакомо Ломелліно, який був дожем Генуезької республіки в 1625-27 роках. В ті часи в Генуї, як і у Венеції, обирали голову міста-держави – дожа.

Правда, якщо венеціанський дож міг залишатися на своїй посаді все життя, то в Генуї його обирали лише на два роки. Тут існував також закон, згідно з яким під час правління дожа не можна було зображати його на портреті, – це пояснює, чому па портреті сім’ї Ломелліно, написаному ван Дейком, відсутній сам глава сім’ї.

Портрет був створений саме в роки правління Джакомо Ломелліно, що підтверджує вік дітей дожа, чиї дати народження добре відомі. Двоє його синів від першого шлюбу, Ніколо і Джованні Франческа, народилися в 1590 і 1601 роках, отже, одному з чоловіків на полотні за тридцять, другого – за двадцять. Праворуч стоїть друга дружина Джакомо, яка народила йому дочку і сина. Найімовірніше, саме їх ми і бачимо стоять поруч з матір’ю. Цей портрет залишався в сім’ї Ломелліно аж до 1830 року.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Портрет родини Ломелліно – Ентоні Ван Дейк.