Портрет С. С. Уварова – Орест Кіпренський

Портрет С. С. Уварова   Орест Кіпренський

Граф Сергій Семенович Уваров – міністр народного освіти і президент Академії наук. Службу почав в 1801г. у колегії закордонних справ, в 1806 р. був відправлений до російського посольства в Вену, а в 1809 р. призначений секретарем посольства в Парижі. Живучи за кордоном, Уваров познайомився і вступив у зносини з багатьма представниками літератури і науки, серед яких були брати Гумбольдти, Гете, Сталь і ін

За кордоном же з’явилися і перші літературні твори Уварова – у 1810р. У 1811г. Уваров був призначений попечителем петербурзького навчального округу, а в 1818 р. був призначений президентом Академії Наук і залишався ним до самої своєї смерті;в 1832 р. призначений помічником міністра народної освіти, а в 1833г. – міністром. Як президент Академії Наук, Уваров багато сприяв розширенню діяльності академії.

При ньому була заснована Пулковська обсерваторія, зроблено цілий ряд наукових екскурсій, перетворена стара академія, збільшено кількість академіків, кошти академії, заснований університет в Києві, відновлений звичай посилати молодих вчених за кордон і т. п. Уваров хоча і був свого часу членом “Арзамаса” і близький до літературних колам, а в особливо близьких стосунках перебував до Жуковському, але цензура при ньому виявляла особливу старанність, згубний для літератури, селянське питання зовсім був закритий для літератури, значно посилені сорому періодичної печатки, переслідуванням піддавалися органи як слов’янофілів, так і західників, навіть ввезення невинних в політичному відношенні французьких романів заборонявся. Відомо також вороже ставлення його до Пушкіну.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 2.50 out of 5)


Портрет С. С. Уварова – Орест Кіпренський.