Портрет Саскії у вбранні пастушки – Рембрандт Харменс Ван Рейн

Портрет Саскії у вбранні пастушки   Рембрандт Харменс Ван Рейн

У 1634 році він одружується на Саскії ван Эленбург, представниці верхівки амстердамського суспільства. Ця одруження зв’язала художника з заможними верствами суспільства, поповнила ряди його потенційних замовників. Відразу після одруження Рембрандт пише картину Саскія у вбранні пастушки.

В цій роботі художник виражає своє ставлення до молодій коханій дружині. Вона зображена на темному тлі полотна оточеній золотим сяйвом. М’яке чарівне обличчя застигло у вираженні очікування: під час написання картини Саскія була вагітна їх першою дитиною, який незабаром після народження помер.

Золоті волосся пишним покривалом огортають оголені плечі. В обруч, підтримує волосся, подібно перу встромлена гілка якоїсь рослини. Вільні рукави домашнього сукні утворюють химерні складки. Однією рукою вона спирається на посох з виноградної лози, другий тримає купу розсипаються квітів.

Через рік Рембрандт напише Саскію у вигляді Флори, богині весняного цвітіння; у цій роботі художник переніс на полотно все те відчуття щастя, яке його тоді переповнювало.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.50 out of 5)


Портрет Саскії у вбранні пастушки – Рембрандт Харменс Ван Рейн.