Портрет Саскії ван Ейленбюрх – Рембрандт Харменс Ван Рейн

Портрет Саскії ван Ейленбюрх   Рембрандт Харменс Ван Рейн

У 1634 році Рембрандт жениться на дівчині зі знатного сімейства – Саскії ван Ейленбург. Настає пора захопленої любові, великого щастя. Увійшовши в життя Рембрандта, чарівна Саскія входить і в його мистецтво. Закохано слід за нею око художника.

Одна за одною з’являються з-під його руки численні замальовки. То він зображує її принаряжающейся перед дзеркалом, то хворий, яка очікує народження дитини, то щасливою матір’ю з сином на руках. Кілька портретів своєї коханої створює Рембрандт в офорті і живопису. Невимушеністю, людською теплотою підкуповує дрезденський портрет Саскії 1633 року. Граціозно нахиливши голівку, вона повертає до нас своє обличчя.

Лукаво мружаться очі, ласкава швидкоплинна усмішка з’являється на вустах. От у цю хвилину, примхливою, ніжною, кокетливою і показав її Рембранту. І в самому настрої, і у вигляді Саскни, і в тому, як сприймає її Рембрандт, є справжня святковість. Тепле світло грає на обличчі і відкритій шиї. Освітлені щоки рожевіють, виблискує і переливається молочно-матове перлове намисто, в прозорій тіні мерехтить сережка.

Навіть блідий зелений фон, повітряний, глибокий, написаний по коричневому підмальовку, наповнене теплом і диханням світлотіні. У це свято кольору вплітаються вишневі, золотисті, блакитні тони наряду Саскії.

Ніщо не затьмарює її світлою, безтурботної, юної радості. Ті безпосереднє настрій хвилини, яке митець шукає і не може знайти ні в “Портреті вченого”, ні “Уроці анатомії” він просто, мимоволі легко передає в цьому портреті. Швидкоплинна усмішка коханої сповнена для нього великою поезії, великого людського сенсу.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 2.50 out of 5)


Портрет Саскії ван Ейленбюрх – Рембрандт Харменс Ван Рейн.