Портрет Сави Мамонтова – Михайло Врубель

Портрет Сави Мамонтова   Михайло Врубель

Купець Сава Іванович комфортно розташований у кріслі, ніби зараз почне ділову бесіду. Презентабельний вигляд Сави Івановича свідчить про витончений смак Врубеля. Ця кімната являє собою кабінет, в якому працює Мамонтів.

Меценат настільки суворий, що, на думку критиків-портретистів схожий на російського богатиря. До роботи додана гиперболичность і експресія – основна мета Врубеля. Виражається вдачу підприємця, як у царя, це помітно, якщо побачити погляд Сави Івановича. Індивідуальність і строгість присутні в образі Мамонтова, художник не зупиняється на передачі емоцій та настрою.

Шедевр Михайла Врубеля – досконала виразність структури творчості живописця. Створивши образ мецената, Михайло Олександрович втілив проект своїх думок і образів. Не завжди натура могла йому підійти. Не тому, що він був вибагливий до зовнішніми даними людини. Ні, це зумовлювалося його непосидючістю і швидкістю, тому портрет гордовитого Сави Івановича, було не закінчено. Основна мета Михайла Врубеля – донести до глядача потік почуттів та інтересів, не тільки реального світу, але і душі.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Портрет Сави Мамонтова – Михайло Врубель.