Портрет сера Ніколаса Кэрью – Ганс Гольбайн

Портрет сера Ніколаса Кэрью   Ганс Гольбайн

Сер Ніколас Кэрью – шталмейстер англійського короля Генріха VIII. Він був головою молодшої гілки дуже давнього роду. Його батько Річард Кэрью був присвячений в лицарі королем Генріхом VIII і був шерифом графства Суррей у 1501 році. Ніколас, ймовірно, народився в останні десятиліття xv століття.

В 1513 році він був призначений на посаду лейтенанта замку Кале, який треба було охороняти. У тому ж році він взяв участь у вторгненні до Франції у складі війська Генріха VIII, і отримав у дар від короля лицарські обладунки. В цей час він був зброєносцем короля.

Сер Ніколас Кэрью був улюбленцем Генріха VIII. В кінці 1520 він був відправлений з важливими листами до Франциску I, і після повернення були виплачені великі комісійні. В 1521 році він був одним з членів Великого журі графства Суррей і висунув звинувачення проти герцога Букингейма.

18 липня 1522 Ніколас призначений шталмейстером королівської стайні, а також керуючим маєтком Брастед в графстві Кент, яка належала Букингейму.

Він все ще був, по всій видимості, у великій милості в короля і в жовтні 1537 року був запрошений на хрестини принца Едуарда. Однак хмари вже згустилися над його головою.

У листопаді 1538 р. Монтеккі і маркіз Ексетер були відправлені в Тауэр, а в наступному місяці вони були визнані винними в державній зраді. На початку 1539 Кэрью був також затриманий. 14 лютого він був притягнутий до суду як прихильник маркіза Ексетера. Сер Ніколас Кэрью був засуджений і 3 березня був обезголовлений в Тауері.

На портреті зображений сер Ніколас в період найвищого злету своєї кар’єри. Він у лицарських обладунках, стискає в руках спис і меч… Але Ганс Гольбейн Молодший був проникливим психологом. У парадному портреті відчувається тривога, фігура напружена, стиснутий рот, а в очах – передчуття біди, яка буде через 5 років.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Портрет сера Ніколаса Кэрью – Ганс Гольбайн.