Портрет сера Томаса Мора – Ганс Гольбайн

Портрет сера Томаса Мора   Ганс Гольбайн

Томас Мор – видатний гуманіст доби Ренесансу, відомий державний діяч, правник, письменник, автор слова і поняття “Утопія”.

Томас Мор народився 7 лютого 1478 року в родині сера Джона Мора, лондонського судді, який був відомий своєю чесністю. Він отримав блискучу освіту в Оксфорді, став відомим політично діячем і письменником-гуманістом. Саме прославлене його твір “Острів Утопія”. Саме поняття “утопія” як щось недосяжно прекрасне, як бажаний і далекий ідеал всього піднесеного, чесного, благородного і справедливого – це поняття ввів в обіг великий англійський гуманіст Томас Мор.

Портрет видатного гуманіста написав Ганс Гольбейн Молодший – великий художник Північного Відродження в період свого першого перебування в Лондоні. У столицю Англії молодий живописець приїхав з рекомендаційним листом від Еразма Роттердамського. Тут Гольбейн також зблизився з гуманістами і писав їх портрети.

Портрет Томаса Мора – шедевр світової портретного живопису. Все вдалося передати художник: блиск і фактуру драпірувальної тканини і її дивовижні зелені відтінки, дорогі хутра і кожну ворсинку, а ці рукави з оксамиту в благородній коричневій гамі! Адже ні в кого не виникає сумніву, що це оксамит, а його фактуру передати не так просто. Але головне – особа мислителя – спокійне і мудре, чесне і непідкупне.

Поряд з м’якістю в ньому відчувається залізна воля і тонкий гумор, які не змінять Томасу Мору навіть у найтрагічніші моменти його життя, навіть на ешафоті перед стратою він буде жартувати з катом. Не дарма католицька церква зарахувала його до лику святих!

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Портрет сера Томаса Мора – Ганс Гольбайн.