Портрет Шаляпіна – Костянтин Коровін

Портрет Шаляпіна   Костянтин Коровін

Коли мова заходить про Федора Шаляпіна, на розум відразу приходять унікальні архівні записи, які встигли сфотографувати його густий бас і портрет Бориса Кустодієва, де всесвітньо відомий оперний співак зображений у шикарній шубі і хутряній шапці на тлі зимового пейзажу. Проте абсолютно чудовий портрет цього співака був виконаний і Коровіним, причому на десять років раніше.

Зухвало-недбала техніка Коровіна так поєднується з розслабленої позою Федора Івановича! Живописець, близько дружив з співаком, не став зображати його в якій-небудь його знаменитому театральному образі, віддавши перевагу Шаляпіну-людині. Це був товариський і дуже дотепний талановитий чоловік, красивий, статний чоловік, що несе позитивні світлі емоції.

Портрет був написаний у Франції, в одному з готелів Віші. Сюди Коровін приїхав лікуватися, а Шаляпін прибув слідом за ним і заходив до свого друга. В один з таких візитів і був написаний портрет. За столом, де стоїть пляшка вина і келихи, разом з яскравим букетом квітів сидить Шаляпін. Вся його стати говорить про те, що співак сповнений сил і творчої енергії. Його поза витончено-недбала, ліва рука в кишені, погляд спрямований на невидимого співрозмовника.

Чудовий портрет, який дуже сподобався Шаляпіну тим не менш був проданий Коровіним колекціонеру М. Терещенко, до великого засмучення першого, і великої радості останнього. Сучасники говорять, що після цього співак затаїв образу на одного, хоча сам Шаляпін весь час це заперечував.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 2.50 out of 5)