Портрет школяра – Мартен ван Хемскерк

Портрет школяра   Мартен ван Хемскерк

Нідерландський живописець Мартен ван Хемскерк навчався в Гарлемі і Делфті, але визначальну роль у його творчому становленні зіграв Я. ван Скорел, в майстерні якого в Утрехті він вступив підмайстром. Хемскерк прагнув у всьому наслідувати знаменитого вчителя і, за свідченнями сучасників, іноді його манеру не можна було відрізнити від манери Скорела. Слідом за вчителем Хемскерк відвідав Італію, де виконав безліч замальовок античних пам’яток.

Величезний вплив на нього справила творчість Мікеланджело, що особливо помітно в багатофігурних вівтарних образах, картинах на античні сюжети, де використовуються складні ракурси. “Портрет школяра” створений в ранній період творчості художника, коли він наслідував приклад свого вчителя Скорела. Не випадково цю роботу один час навіть приписували Скорелу. “Портрет школяра” – одне з кращих творів художника.

Акуратний юнак відображений в той момент, коли він як би випадково відволікся від своїх занять – вивчення латинських премудростей і творі філософів, що є прикметою часу, що свідчить про епоху класичного гуманістичної освіти. Інші відомі твори: “Голгофа”. Ермітаж, Санкт-Петербург; “Св. Лука, який малює Мадонну”. 1532. Музей Ф. Халса, Харлем; “Сімейний портрет”. 1530. Картинна галерея, Кассель.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.00 out of 5)


Портрет школяра – Мартен ван Хемскерк.