Портрет Симонетта Веспуччі – П’єро ді Козімо

Портрет Симонетта Веспуччі   Пєро ді Козімо

П’єро ді Козімо належав до покоління Леонардо да Вінчі. Він був учнем К. Россели і в 1481-1482 разом з ним брав участь у розписах стін Сікстинської капели у Ватикані. На формування художника велика вплив зробило мистецтво Синьорелли і Леонардо да Вінчі. У творчості майстра відчутно еклектичне поєднання традиції останнього покоління майстрів Раннього Відродження і художніх принципів мистецтва Високого Відродження.

Портрет легендарної красуні Симонетта Веспуччі – мабуть, найвідоміше твір майстра. Дж. Вазарі бачив у ньому образ Клеопатри – знаменитої єгипетської цариці. Художники кола Боттічеллі були вражені красою і чеснотою Симонетта, та її риси можна побачити в багатьох твори цих майстрів. Юна Симонетта, кохана Джуліано Медічі, померла від сухот. Її образ навічно закарбував П’єро ді Козімо, надавши йому дивовижну поетичність і ліричність.

У той же час в портреті знайшли вираз творчі пошуки художника, в яких відбилися особливості його артистичної натури. Інші відомі твори: “Смерть Прокріди”. Кінець XV ст. Національна галерея, Лондон; “Битва кентаврів і лапифов”. Національна галерея, Лондон; “Полювання”. Ок. 1500. Музей Метрополітен, Нью-Йорк.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)