Портрет Симонетта Веспуччі – Сандро Боттічеллі

Портрет Симонетта Веспуччі   Сандро Боттічеллі

Картина художника Сандро Боттічеллі носить умовну назву “Портрет Симонетта Веспуччі” або “Портрет молодої жінки”. Розмір картини 47,5 x 35 див. Ідентифікація картини є спірною, але точно встановлено, що робота виконана в майстерні Боттічеллі. Симонетта Веспуччі – чудова красуня, якій поклонялася вся Флоренція.

Чистий ніжний контур обличчя і фігури молодої жінки надає образу височина. Обличчя жінки задумливо і трохи сумно, погляд світлих очей спрямований вперед і одночасно звернений усередину себе, увагу сконцентровано на внутрішньому житті. Сім’я Веспуччі була однією з найбільш знатних і багатих у Флоренції, багато представників клану Веспуччі були близькі до нової культури, цікавилися новими відкриттями та ідеями. З цього прізвища відбувався першовідкривача Нового Світу Амеріго Веспуччі, до неї належала в заміжжі генуэзка Симонетта Каттанео, відома як “прекрасна Симонетта”.

З Симонеттой, до речі, пов’язана одна з ранніх пояснень появи картини “Венера і Марс” у романтичному дусі. Вважалося, що в картині художник Сандро Боттічеллі представив Сімонетті Веспуччі і закоханого в неї Джуліано Медічі, грунтуючись на “Стансах на турнір” Поліціано. Однак для Кватроченто був неможливий сюжет, який об’єднує заміжню даму і її платонічного шанувальника в подібній ситуації.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (3 votes, average: 2.33 out of 5)


Портрет Симонетта Веспуччі – Сандро Боттічеллі.