Портрет сина художника – Василь Тропінін

Портрет сина художника   Василь Тропінін

Портрети дітей зазвичай викликають особливі емоції. Вони сповнені чистотою, легкістю. Картина Ст. А. Тропініна “Голова хлопчика” намальована теплими фарбами. Я прочитав, що на ній зображений син художника. Може бути, саме тому вона вийшла такою щирою і ніжною. Художник застосував відтінки коричневого, золотистого тону. Картина вийшла дуже світлою. Природне сонячне світло осяває у хлопчика хвилясте каштанове волосся, які недбало растреплени. Їх темно-коричневий колір поєднується з сонячним відблиском на чубку.

Одяг на ньому досить проста. Автор показав сорочку бежевого кольору в горох, яку доповнює білий комір. На дитину надіта щільна коричнева куртка, на зразок сюртука. Його погляд спрямований в далечінь, ніби він когось побачив знайомого і дивиться на цю людину дуже доброзичливо. В цьому погляді з’єднані і дитяча безпосередність, і зосередженість, і грайливість.

Риси обличчя дитини правильні, дуже красиві. Великі карі очі обрамляють тонкі брови. Ніс і губи дитини дуже красиво промальовані. Хлопчик намальований крупним планом, художник не втратив жодної деталі. Портрет художник намалював на нейтральному фоні, освітленій світлом, який гармонує зі світлою душею хлопчика і наповнює його лучезарностью.

Картина вийшла дуже натхненною, позитивною. В дитині відчувається внутрішня краса, гармонія, а батьківська любов показана в кожній деталі картини. Любов художника до хлопчика безмежна. Тільки по-справжньому люблячий чоловік може так тонко показати внутрішній світ дитини. Картина випромінює чистоту емоцій, щирість. В. А. Тропініну належить велика кількість не менш талановитих робіт, але портрет цього хлопчика займає особливе місце в його творчості.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.00 out of 5)


Портрет сина художника – Василь Тропінін.