Портрет скульптора – Ель Греко

Портрет скульптора   Ель Греко

На картині Ель Греко, яку прийнято називати “Портрет скульптора”, зображений скульптор, що працює в майстерні над створенням бюста Філіпа II.

Прийнято вважати, що художник зобразив відомого скульптора Помпео Леоні, який обіймав посаду головного скульптора при мадридському дворі Філіпа II. Батько Помпео Леоні, Леоне Леоне, працював медальєром і скульптором при дворі імператора Карла V, батька Філіпа ІІ.

Причина, по якій висловлюються сумніви в тому, що на портреті саме Помпео Леоні, полягає в тому, що мармуровий бюст, над яким працює скульптор на картині, значно відрізняється від реальних робіт Леоні.

Скульптор одягнений у скромний, але елегантний чорний костюм. Чорні проникливі очі пильно вдивляються в глядача. Характер скульптора вгадується в деяких деталях портета. Це іронічно піднята брова, високе чоло мислителя, прихована посмішка, мережа зморшок, що розходяться від куточків очей.

З великим терпінням і завзятістю його руки працюють над мармуром. Створюється враження, що скульптор на мить відірвав погляд від роботи, і злегка повернувся, щоб глянути в бік глядача. Хто б не був зображений на портреті, Помпео Леоні або інший скульптор, безперечно, художник добре знав його і мав щиру повагу.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)