Портрет собаки в Гэттон-парку – Джордж Стаббс

Портрет собаки в Гэттон парку   Джордж Стаббс

“Собачі портрети” Стаббса користувалися не меншою популярністю, ніж “кінські”. Багато аристократи бажали, щоб саме Стаббс увічнив їх улюбленців. Гарний мисливський пес був гордістю будь-якого англійського поміщика і коштував чималих грошей.

Працюючи над “портретами” собак, Стаббс майже завжди намагався уникнути сентиментальності і зобразити собаку такою, яка вона є. Точний і об’єктивний його “Портрет собаки в Гэттон-парку”, ок. 1780 . Винятком з цього правила є, мабуть, лише “Улюблений спанієль місіс Мостерс”, 1777 .

Ця картина має яскраво виражене емоційне забарвлення. Втім, Стаббс, швидше за все, відступив від своїх принципів не з власної волі, але керуючись побажаннями господині цього і справді милого пса.

Чудовий “Пейзаж з оленячими гончаками” художник написав для маркіза Рокингема у 1762 році. Псяча полювання на оленів була в XVIII столітті найулюбленішим розвагою англійських дворян. До другої половині вісімнадцятого століття відносяться перші спроби поліпшити породу гончих шляхом селекції. Серед перших британських селекціонерів були Пелхеми з Броклесби. Їх знамениту гончу по кличці Рінгвуд Стаббс написав у 1792 році.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Портрет собаки в Гэттон-парку – Джордж Стаббс.