Портрет співачки Поліни Віардо – Петро Соколов

Портрет співачки Поліни Віардо   Петро Соколов

Віардо, Поліна – знаменита співачка і автор багатьох музичних творів, дочка співака Мануеля Гарсія, сестра знаменитої Малібран. Народилася 6 липня 1821 р. в Парижі, співу навчалася у свого батька, фортепіанної гри – у Листа, композиції – у Рейху.

Володіючи прекрасним меццо-сопрано надзвичайно широкого діапазону і великим сценічним талантом, Віардо з 1837 р. стала виступати в концертах, а через два роки відразу завоювала собі видатне становище на лондонській і паризької оперних сценах, відрізняючись, головним чином, у репертуарі Росії. У 1840г. вона вийшла заміж за Луї Віардо, а в наступні роки відвідала Мадрид, Відень, Берлін, Лондон, Дублін, Лондон, Москву, Петербург, скрізь маючи блискучий успіх.

У Петербурзі вона познак омилась з Тургенєвим, стали назавжди її другом і зв’язав свою долю з життям Віардо і її сім’ї. Талановита співачка, композитор, піаністка, прекрасна малювальниць, цікава співрозмовниця, чудово володіла кількома європейськими мовами, працьовита, багатостороння, енергійна і бадьора, вона була гідною подругою Тургенєва. Померла Віардо в Парижі в 1910 р. Три її дочки відомі як артистки-співачки, а син її, Поль, – як талановитий скрипаль.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Портрет співачки Поліни Віардо – Петро Соколов.