Портрет Ст. А. Перовського в іспанському костюмі XVII століття – Орест Кіпренський

Портрет Ст. А. Перовського в іспанському костюмі XVII століття   Орест Кіпренський

На портреті – Граф Василь Олексійович Перовський в взрасте 15 років. В. А. Перовський був позашлюбним сином графа Олексія Розумовського, братом письменника Олексія Перовського.

Закінчивши курс у Московському університеті, вступив в 1811 році колоновожатим до почту Його Величності; у 1812 році, при відступі до Москві після бородінської битви, був захоплений у полон, в якому і перебував до взяття союзниками Парижа; в турецьку війну 1828 року був тяжко поранений і примушений відмовитися від стройової служби; в 1833 році призначений оренбурзьким військовим губернатором і командиром окремого оренбурзького корпусу. Зайнявши цей пост, він привів у покора степових кочівників, але зроблений ним у 1839 році похід на Хиву закінчився невдало.

У 1842 році Перовський залишив управління оренбурзьким краєм, але в 1851 році знову був до нього покликаний і зберігав його до 1856 року. В це час були приведені у виконання ще раніше задумані ним заходи: в степу влаштовані були численні укріплення, досліджено Аральське море і засновано на ньому пароплавне сполучення, взята штурмом кокандская фортеця Ак-мечеть і укладено в 1854 році з хивинским ханом вигідний для Росії договір. У 1855 році Перовський був зведений в графське гідність.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Портрет Ст. А. Перовського в іспанському костюмі XVII століття – Орест Кіпренський.