Портрет Ст. Е. Мейєрхольда – Борис Григор’єв

Портрет Ст. Е. Мейєрхольда   Борис Григорєв

Творчість Бориса Дмитровича Григор’єва не вкладається в рамки традиційних шкіл живопису, визначені історією мистецтва. Він схильний співпереживати пассеизму і элегическому настрою своїх сучасників – художників об’єднання “Світ мистецтва”, то радіти і балагурити в шинках і корчмах разом з майстрами “Блакитної троянди”.

Пізніше його живописна техніка викристалізується в щось, іменоване “неоакадемизмом” з елементами кубистического дроблення форми, покликаними підкреслити гострий психологізм характерів героїв полотен. Всеволод Мейєрхольд, відомий своїми акторськими і режисерськими роботами і эпатирующим поведінкою, так захопив Григор’єва, що той вимовив “Таких, як Ви, треба в музей!”.

Схильний до фарсу і гримасничанью, Мейєрхольд став творцем виразною системи акторської майстерності – “біомеханіки”. Художник запам’ятовує Мейєрхольда в образі головного героя знятій незадовго до сеансів портретування кінострічки “Доріан Грей”. Але перед глядачем скоріше не випещений денді, а трагічна пародія на людину, долю. Суть генія Григор’єва полягає в його провидческом вирішенні полотна – режисер-містик стане жертвою революційної стихії, уособленої в образі сильного, земного Яничара.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 2.50 out of 5)