Портрет татуся Тангі – Вінсент Ван Гог

Портрет татуся Тангі   Вінсент Ван Гог

Жюльєн-Франсуа Тангі зіграв важливу роль в житті паризьких художників-імпресіоністів. Він продавав їм фарби у своїй невеликій крамниці, але іноді, розуміючи, що в силу тотального безгрошів’я ті не могли розплатитися за товар, пропонував необхідне в обмін на картини. За доброзичливість і чуйність художники ласкаво називали Тангі татусем.

Зачарований безмірним чарівністю татуся Тангі, Ван Гог написав його портрет. Існують три версії цієї картини: перша вийшла в темних тонах, на другий виразно виднілося вплив японської живопису, третя виявилася найвдалішою.

Тангі зображений на строкатому тлі японських естампів і чимось нагадує східного мудреця. Нерухомий, занурений у власні думки, він сидить в строго фронтальній позі зі складеними руками на животі. Щира посмішка і загадковий погляд сповнені внутрішнього спокою. Яскраво-сині очі контрастують з блідою шкірою і сивиною в бороді, а руки з добре окресленими жилами і венами відтіняється темно-синім піджаком.

Але незважаючи на позу зображуваного, портрет не здається статичним. Створюється враження, що він про щось розмовляє з рисующим його художником. Про це говорить його живий і зацікавлений погляд, а також легка посмішка. Папаша Тангі зображений з величезною симпатією. Ван Гог легко передав його доброзичливість і відкритість.

Ця робота вважається одним з кращих портретів, написаних голландським майстром. Слід зазначити, що першим власником картини був сам Жюльєн Тангі. І до кінця свого життя він відмовлявся її продавати. 1890 року Ван Гог пішов з життя, Тангі пережив його лише на чотири роки. Портрет поповнив колекцію Огюста Родена, після смерті якого перейшов на зберігання у паризький музей мистецтв, присвячений цьому відомому скульптору.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.50 out of 5)


Портрет татуся Тангі – Вінсент Ван Гог.