Портрет В. І. Шишкіна – Іван Крамськой

Портрет В. І. Шишкіна   Іван Крамськой

На думку істориків і критиків, Крамськой, був знаменитий своїми портретами. Його портрети відображають ті часи, в яких жив сам художник. Він малював людей тих людей, які його оточували. Портрети, які він малював, найбільш точно відображають характер людини і його своєрідність. В цьому і полягає секрет його картин.

Портрет Шишкіна, намальований в 1873 році, був визнаний одним з кращих портретів, цього художника. Крамськой поважав Шишкіна, цінував його талант і визнавав його творчість, можна сказати, що для Крамського, Шишкін був іншому. Для свого портрета художник вигадав невимушену позу, яка найбільш повно відображає світ Шишкіна, який у свій час був визнаним художником-пейзажистом.

Художник малює Шишкіна виходять писати свої пейзажі з натури. Характеризуючи своїм портретом перехідний момент у творчості Шишкіна. Для створення цього образу Верещагін зображує і фон, і парасольку, і палку, на яку сперся Шишкін, і навіть етюдник. Шишкін одягнений у пальто, і взутий у чоботи з високою халявою. Він стоїть на галявині і навколо нього проростає трава. Погляд Шишкіна спрямований вдалечінь, він шукає місце для свого пейзажу. Спершись на палицю у центрі картини, Шишкін притягує погляд глядачів, не відразу помічаєш, що за його фігурою зображений знаменитий “шишкинский” ліс.

Крамськой зображує Шишкіна, на мій погляд, як мудреця, або мандрівника, а може і романтика в пошуках натхнення. Його мудрий погляд, важкі плечі, все говорить про високий статус його особистості. Адже ніхто інший на мою думку не зображував у своїх пейзажах рідні простори, багаті поля, поезію струмочків. Він носить ім’я видатного пейзажиста, заслежено. Його картини приваблюють нас своєю добротою і реалістичністю. Крамськой, створюючи портрет, не підозрював, напевно, що зможе так точно передати внутрішній світ Шишкіна, що ми проникнемося любов’ю і згадаємо про що ж його картини.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Портрет В. І. Шишкіна – Іван Крамськой.