Портрет В. В. Сталіна – Павло Філонов

Портрет В. В. Сталіна   Павло Філонов

“Це чоловік середнього зросту з якимсь дерев’яним обличчям… чорні як смола волосся покривають конічний череп і щільно, як ярмулка, обрамляють вузький… лоб. Очі… осяяні кілька припухлими повіками; погляд чистий, без коливань; губи тонкі, бліді, опушені подстриженною щетиною вусів; розвинені щелепи, але без видатного вираження плотоядности, а з якимсь нез’ясовним букетом готовності роздрібнити або перекусити навпіл. Одягнений у військового крою сюртук, застебнутий на всі гудзики”.

Читаєш – і здригаєшся. Що це? Коли і про кого написано? – Написано в шістдесятих роках минулого століття. Але чому ж таке неймовірне збіг з виглядом, дуже вже пам’ятним не людям шістдесятих років, а саме нашому поколінню? – Читаємо далі. “На обличчі не видно ніяких питань; навпаки, у всіх рисах виступає якась солдатськи незворушна впевненість, що всі питання давно вже вирішені. Які це питання? Як вони вирішені?.. Може бути, це питання про загальне винищення, а може бути, тільки про те, щоб всі люди мали груди випнуту вперед на зразок колеса? Нічого невідомо.

Відомо тільки, що цей невідомий питання у що б то не стало буде приведений в дію. А так як подібне протиприродне приуроченні відомого до невідомого заплутує ще більше, то наслідок такого становища може бути тільки одне: загальний панічний страх”. “Перед очима глядача повстає найчистіший тип ідіота, який прийняв якесь похмуре рішення і дав собі клятву, привести його у виконання… коли ж придатком до идиотству є владність, то справа огорожі суспільства значно ускладнюється”.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Портрет В. В. Сталіна – Павло Філонов.