Портрет Варвари Миколаївни Суровцевої – Федір Рокотов

Портрет Варвари Миколаївни Суровцевої   Федір Рокотов

Зберігаються в Російському музеї парні портрети Ст. ТТ. Суровцевої і її чоловіка – прекрасний зразок зрілого, витонченого мальовничого майстерності Ф. С. Рокотова.

Художник підпорядковує формі овалу не тільки всю композицію, але і плавні, гнучкі, круглящиеся руху кисті. Йому з надзвичайною гідністю й тактом вдається об’єднати в одне колористичне ціле сріблясті і попелясті тони прозорої тканини, ніжно-рожевий колір розпустилось квітки, фісташкові відтінки стрічок, теплі тони напудрених волосся і обличчя молодої жінки.

Легкість живопису дає можливість художнику створити атмосферу эадумчивости, найтонші переливи кольору передають ледь вловимі, але різноманітні і багаті нюанси почуттів. Чіткість характеристики, знайома нам по портрету Майкова, тут поступається місцем заглибленості в душевний світ людини.

Рокотов тепер не проникливий аналітик, а мрійник, захоплений духовною красою і жіночною красою своєї моделі. Недарма згодом виникло поняття рокотовского типу жіночого обличчя, що включає в себе глибину почуттів, чарівність м’якості і доброти і то відчутний, то вислизає відтінок смутку. В Російський музей надійшов із зібрання А. С. Танєєва в 1917 році.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 2.50 out of 5)


Портрет Варвари Миколаївни Суровцевої – Федір Рокотов.