Портрет великої княжни Марії Миколаївни – Костянтин Маковський

Портрет великої княжни Марії Миколаївни   Костянтин Маковський

Костянтин Єгорович Маковський починав свою мистецьку кар’єру як учасник Товариства передвижників, виставляючись з картинами на тему повсякденного життя народу. Однак з часом його інтереси змінилися, й з 1880-х він став успішним салонним портретистом.

Марія Миколаївна була третьою дочкою імператора Миколи II і імператриці Олександри Федорівни. Чотири сестри були дружні між собою, але загальною улюбленицею вважалася саме Марія. Дивлячись на картину Маковського, здається, що дівчинка в легкому білому платті, притискає до себе ляльку, лише на хвильку присіла попозувати художнику. Ще мить – і вона зісковзне з великого крісла і помчить грати до своїх сестер.

Вихователь царських дітей писав, що Марія відрізнялася міцним здоров’ям і добросердечием, була красунею, хоча трохи крупної для своїх років, за що родичі жартома називали її “доброї товстої Туту”. Однак княжна на них анітрохи не ображалася. Доля юної дівчини була трагічна. У липні 1918 Марія разом з усією імператорською родиною була розстріляна більшовиками в Єкатеринбурзі.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.00 out of 5)


Портрет великої княжни Марії Миколаївни – Костянтин Маковський.