Портрет віконта Лепіка з дочками – Едгар Дега

Портрет віконта Лепіка з дочками   Едгар Дега

Полотно “Портрет віконта Лепіка з дочками”, відоме також як “Площа згоди”, являє собою і портрет, і міський пейзаж, і замальовку, виконану в жанрі імпресіонізму, з фотографічною правдивістю зафіксовану момент з паризького життя.

Дега зобразив свого друга, аристократа Людовика Лепіка, людину талановиту й різнобічно розвиненого. У списку його захоплень – театр, собаки. Крім цього, Лепік вважався художником середньої руки, але віртуозним гравером. На картині зображені дочки аристократа – Жанін і Ейлау, і належала родині собака породи російська борза. Експерти вважають, що фігура чоловіка зліва, належить новеллисту Людовику Алеві.

Дана робота прославляє не тільки самого Дега, як талановитого майстра живопису, але і є шедевром у історії всього мистецтва.

Картина стала доступною дослідникам тільки в 1995 році. У Росії, як трофей, вона перебуває з 1945 року. Мистецтвознавцями висуваються найрізноманітніші версії смислових пластів, закладених у роботу, і розглядаються політична і мелодраматична складові, але дати точну відповідь окрім самого Дега, тепер навряд чи хто зуміє.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Портрет віконта Лепіка з дочками – Едгар Дега.