Портрет Вільгельма Оранського з його нареченою Марією Стюарт – Ентоні Ван Дейк

Портрет Вільгельма Оранського з його нареченою Марією Стюарт   Ентоні Ван Дейк

На портреті Марія Генрієта Стюарт і Вільгельм Оранський. Вони – наречений і наречена. Їй – 9 років, йому – 15. Марія – англійська принцеса, Вільгельм – голландський принц. Марія – дочка англійського короля Карла I і Генрієти Марії Французької. Вона старша дочка, і їй по старшинству в 1642 році було присвоєно титул Першої Королівської принцеси.

Це було зроблено на прохання королеви Генрієти Марії, наслідуючи французькому двору, де старшу дочку короля називали Мадам Роял. Двоє з братів Марії, Карл і Яків, стали королями Англії. Карл I хотів видати принцесу заміж за сина Філіпа IV, короля Іспанії, а також її двоюрідний брат, Карл Людвіг, курфюст Палатинський, також домагався її руки. Обидва плани не були здійснені. У січні 1640 році почалися переговори між Генеральними Штатами і Карлом I Англійським про можливий шлюб між принцесою Марією і принцом Вільгельмом Оранським. Англійський король дав згоду на шлюб, але виставив свою умову: його внутрішнє становище було в той час вже слабким.

Однак, Генеральні Штати відмовилися взяти на себе такі зобов’язання, і Карл був змушений погодитися на цей шлюб. Весілля відбулося в Лондоні, в каплиці Королівського палацу Уайтхолл у відповідності з англіканським обрядом. Наречений був одягнений у червоний оксамитовий костюм, а його наречена – традиційне весільне сріблясте плаття.

Шлейф несли 16 жінок. Вільгельм II Оранський – принц, штатгальтер Нідерландів, був головнокомандувачем голландських військ, що брали участь у 30-річній війні. Шлюб був кілька років не завершено у зв’язку з віком нареченої. Кажуть, що їхній шлюб не був щасливим, але вони були між собою товаришують. У них був тільки один дитина, син, якого, однак, його батько не побачив – за тиждень до народження сина він помер від віспи.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.00 out of 5)


Портрет Вільгельма Оранського з його нареченою Марією Стюарт – Ентоні Ван Дейк.