Портрет Вільгельма Уде – Пабло Пікассо

Портрет Вільгельма Уде   Пабло Пікассо

Портрети, створені великим майстром в цей час, визнані вершиною розвитку кубізму. Вільгельм Уде на початку 20-го століття мав репутацію відкривача нових імен у мистецтві. Його критичні статті привертали увагу публіки до нових напрямів у мистецтві, розшифровували вигадливі прийоми сучасних художників, їх ідеологію і творчу програму.

Вдячні художники із задоволенням писали портрети свого “імпресаріо”. Пікассо не став винятком. Портрет явно проступає в геометричних елементів. В характерній манері – бідний колорит, приглушені і невиразні тони, ілюзорність, підтекст – автор дає нам зображення людини без сумніву розумного і скрупульозного у всіх проявах.

Дещо карикатурне зображення лише підкреслює і неформальні дружні стосунки моделі і художника. Автор іронізує над педантичності свого героя: бездоганний комірець сорочки схоплений таким же бездоганним краваткою, ретельно пригладжені волосся пронизує проділ, жорстка і чітка лінія губ завершує портрет.

Невелика деталь заднього плану – прибитий цвяхом до стіни паперовий прямокутник – знову акцентує увагу на особливості характеру Уде, символізує його непохитну пристрасть до точності, порядку і конкретику.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Портрет Вільгельма Уде – Пабло Пікассо.