Портрет Вільяма Уорхэма – Ганс Гольбайн

Портрет Вільяма Уорхэма   Ганс Гольбайн

Вільям Уорхэм, перш ніж стати архієпископом Кентерберійським, навчався в Оксфорді юриспруденцію і був адвокатом Королівського суду. Прекрасне знання права сприяло тому, що в 1494 р. він очолив Судовий архів в Лондоні. У 1501 р. Генріх VII призначив його єпископом Лондона, а в 1503 р. – лордом-канцлером Англії. В тому ж 1503 р. Уорхэм став архієпископом Кентерберійським.

Він був дружний з Томасом Мором і відомий своєю освіченістю й гуманістичними поглядами. В роки правління Генріха VIII Уорхэм був змушений проводити політику короля в області реформації. Незгоду з цією політикою і інтриги спонукали його відмовитися від посади лорда-канцлера і присвятити залишок життя виключно церкви. Крім того, з 1506 р. і до самої смерті Уорхэм обіймав посаду ректора Оксфордського університету.

На портреті Вільям Уорхэм зображений уже немолодою людиною. Від його постаті віяло таким спокоєм та впевненістю, що мимоволі переймаєшся повагою до нього. Зосереджений погляд, спрямований вдалечінь, підкреслює його непересічний розум, це насамперед видатний мислитель і державний діяч, а атрибути вказують на його посаду – архієпископ Кентерберійський – голова церковної ієрархії в Англії того періоду.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.00 out of 5)


Портрет Вільяма Уорхэма – Ганс Гольбайн.