Портрет Ханки Зборівської – Амадео Модільяні

Портрет Ханки Зборівської   Амадео Модільяні

Живописець, художник, скульптор, Амадео Модільяні навчався в художній школі в Ліворно у Р. Пикелле, потім у Флоренції і Венеції. У 1906 році він оселився в Парижі, де на його творчість великий вплив зробило мистецтво Сезанна, Тулуз-Лотрека, Матісса.

Художник потрапив в благодатне творче оточення. Після знайомства з мистецтвом Африки Модільяні звернувся до скульптури. Захоплення африканської пластикою відбилося і на живопису, допомогло виробити характерний “модильяниевский” тип портрета. Після 1915 в манері майстра відчуваються кубістичні прийоми.

У картинах 1918-1919 особливого значення набувають лінії, форма, які домінують на фоні м’якої колірної палітри. Більшу частину живописної спадщини художника займають портрети і “оголені”, в яких Модільяні передає внутрішній світ моделі не тільки через особу, але і за допомогою всієї фігури, її пластики. До числа відомих робіт відноситься і “Портрет Ханки Зборівської”. Е

То типовий для Модільяні портрет, вільно стилізований, в якому витягнуті пропорції фігури, форми окреслені плавно вигнутих контуром. Мигдалеподібні очі, залиті блакитним тоном, надають образу загадковості. Зовнішність моделі овіяний ніжною сумом, легкої меланхолією. Інші відомі твори: “Портрет Жанни Эбютерн”. 1919; “Лежача оголена”. 1920; “Велика оголена”. 1917. Музей сучасного мистецтва, Нью-Йорк.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Портрет Ханки Зборівської – Амадео Модільяні.